loading

Kira Hukuku

Kira Hukuku

Kira hukuku emlak sektöründe ev sahiplerinin veya iş yeri sahiplerinin karşılaşabileceği bir çok hukuki süreçleri kapsamaktadır. Ev veya iş yeri sahibinin hakları ile kiracıların hakları Türkiye iş kanunlarında  yasalar ve kanunlar ile belirlenmiştir. Kira hukuku gayrimenkul ve emlak piyasalarında en çok rastlanan konulardır. Bu konuda hukuk büromuz gerek gayrimenkul hukuku gerekse kira hukuku konularında hem danışmanlık hem de avukatlık hizmeti sağlamaktayız.


Yeni Borçlar Kanununda Kira Hukuku

Kira hukuku emlak sektöründe ev sahiplerinin veya iş yeri sahiplerinin karşılaşabileceği bir çok hukuki süreçleri kapsamaktadır. Ev veya iş yeri sahibinin hakları ile kiracıların hakları Türkiye iş kanunlarında  yasalar ve kanunlar ile belirlenmiştir.


Kira Hukuku Alanındaki Hizmet Bütünlüğümüz

Ofisimiz Kira hukuku alanına özel önem vererek ilgili kanunları, değişiklikleri, genelge, yönetmelik ve yönergeleri ilan noktalarına olan abonelikleri ile yakından takip etmektedir.

Gayrimenkul kiraları hakkında yasa ve Borçlar yasası ile Kira Hukuku düzenlenmiştir .


Taşınmaz malların yanında Menkul değerlerinde kiralanabildiği günümüzde sözleşme ile yapılan kiralama faaliyetlerinin; sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerin ihlali ile uğranılan kayıpları kiraya veren mal sahibi ya da kiralayan tarafına doğan her türlü art niyetli işlemlerin ortadan kaldırılmasına yönelik faaliyetleri takip etmektedir.


Kiracı ve Mal Sahibi Arasındaki Hukuki Sorunlar ve Çözümleri

Kiracı ve Mal Sahibi Arasındaki Hukuki Sorunlar ve Çözümleri


Kira Hukukuna giren Hizmet Verdiğimiz Konular

Kiralama sözleşmelerinin düzenlenmesi;

Kiraya veren adına onun haklarını maksimum düzeyde güven altına alan ve istenmeyen force major durumlarda hak kayıplarının önüne geçmesini sağlayan tüm düzenlemeleri ilgili kanun ve mevzuatlara uygun düzenlemekteyiz.

Sözleşme İhlalleri ve Art Niyetli eylemlerden doğan kayıpların tazmini konularının takibi hizmetimiz,

İster Kiracı ister kiraya veren olun, menkul değerlerinizin ve gayrimenkul değerlerinizin kiralanması, kirada geçirdiği süre zarfında hasar ve zarar görmesi, kiralamaya konu olan ürünün amaç dışında kullanımı konularının beraberinde getirdiği sorunlar konusunda hızlı ve efektif sonuçlar almaktayız.

Ayrıca kiralayan tarafından bir başkasına kiralanması amaca uygun olmayacak şekilde kullanılması ve sözleşme ihlali durumlarında ceza ve tazminat konularında uzman ekibimiz ile tespit ve takip hizmeti vermekteyiz.

Tahliye ve Kiralanan Değerin İade edilmesi süreç yönetimi,

İster taşınmaz olarak, ev, arsa, iş yeri, ister gemi, kamyon gibi nakil aracı, ister kısa süreli kullanıma sahip günlük binek araç kiralaması konusunda sözleşme dışı ihlal ve iade edilmemesi durumunda cezai ve tazmin süreçlerinin yönetimi konusunda uzun süreli uygulama deneyimine sahip ekibimiz ile hizmet vermekteyiz.


 

AVUKATA SORUN